HATAY AKADEMİK MESLEK ODALARI KOORDİNASYON KURULU BASIN AÇIKLAMASI 

Basına ve Kamuoyuna,


ISTANBUL’DA YAŞANAN İNSANLIK SUÇU TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ
12 ARALIK 2016

Ülkemizde son bir yıl içinde çoğu canlı bomba ve bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen saldırılarda, dört yüze yakın yurttaşımız hayatını kaybetmiş, iki binden fazla yurttaşımız ise yaralanmıştır. 10 Aralık 2016 Cumartesi günü ise, İstanbul Beşiktaş İlçesi’nde yaşanan terör saldırısında çoğu güvenlik görevlisi olan 44 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 140’dan fazla yurttaşımız yaralanmıştır.

ARTIK YETER DİYORUZ.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde en temel insan hakkı olan “yaşama hakkı” na karşı gerçekleştirilen bu saldırı affedilemez. Terör saldırısının tek bir hedefi vardır; o da toplumsal barışı yok etmektir. Yüzyıllardır birlikte kardeşlik içinde yaşayan toplumumuzun bu saldırı karşısında göstereceği tavır beraberlik ve barıştan yana durmaktır.

Ülkemizin içine sokulmak istendiği kaos ve savaş ortamına karşı tüm kesimleri duyarlı olmaya, barış ve kardeşlikten yana seslerini yükseltmeye, güçlerini birleştirmeye çağırıyoruz. Bu kanlı girdaba hep birlikte direnecek, teröre teslim olmayacağız.

 Bizler meslek odaları olarak, İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınıyor, yaşamını yitiren güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Toplumun barış ve demokrasiye karşı olan umudunu yitirmemesi için sorumlular acilen bulunmalı ve cezalandırılmalıdır. Teröre karşı çözüm ve tedbirler demokrasi kuralları içinde aranmalıdır. Barışa karşı özlemimizi bir kez daha dile getiriyor ve terörü lanetliyoruz.

 

HAMOK

(Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu)

 

HATAY DİŞ HEKİMLERİ ODASI

HATAY ECZACI ODASI

HATAY SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

HATAY TABİP ODASI

HATAY VETERİNER HEKİMLERİ ODASI

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI HATAY İL TEMSİLCİLİĞİ

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HATAY ŞUBESİ

TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI HATAY İL TEMSİLCİLİĞİ

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI HATAY İL TEMSİLCİLİĞİ

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI HATAY İL TEMSİLCİLİĞİ

TMMOB MİMARLAR ODASI HATAY ŞUBESİ